top of page
Ara

SİZİN MOBİLYANIZ HANGİSİ?

Güncelleme tarihi: 10 Ara 2022

''Huzur ve mutluluğun simgesi kadim zeytin ağaçları, berrak mavi bir gökyüzü, gökyüzünün sudaki yansıması deniz, göz alabildiğine uzanan mor lavanta tarlaları ve tatlı, sıcak bir güneşin oluşturduğu tablodur. Provence yaşam tarzı usta bir ressamın elinden çıkmış gibi kıymetlidir...''

diye okumuştum bir yazıda... İlk koleksiyonumun çıkış hikayesidir bu yazı!


Bütün tasarımlarımın bir hikayesi var. Ne renge boyayacağımdan önce, nasıl bir mekanda hayat bulmasını arzu ettiğim gelir.


“Önce uzun uzun yaşamına devam edeceği mekanı hayal ederim.”

Bir çiftlik evinde kiler dolabı mı olacak, yoksa şehrin göbeğinde bir stüdyo dairede kitaplık mı? Belki bir sahil kasabasında, bir butik otelin resepsiyonunda konuk karşılayacak, belki de bir apartman dairesinin yemek odasında üzerinde misafir ağırlayacak...


Yapılacak işlerin başında tasarlayacağım mobilyanın konuşlanacağı mekan gelir.... Bu nedenledir ki, seçtiğim koleksiyon isimleri de farklı yaşam tarzlarını yansıtır.PROVENCE KOLEKSİYONUDoğayı, doğal yaşantıyı ve sadeliği vurgulayan, lavanta kokulu ve kır havası estiren pastoral bir yaşam tarzıdır PROVENCE.

Dolayısı ile de koleksiyon içeriğini, beyaz veya pastel tonlardaki renkler, patineli eskitmeler, naturel ve hafif yıpranmışlıklar oluşturur. Çatlatmalar kararında, eskitmelerde renkler gibi yumuşak geçişlerle çalışılmıştır. Dingin, elegant ve huzuru yansıtan ürün gruplarını kapsar.


Dolayısı ile de koleksiyon içeriğini, beyaz veya pastel tonlardaki renkler, patineli eskitmeler, naturel ve hafif yıpranmışlıklar oluşturur. Çatlatmalar kararında, eskitmelerde renkler gibi yumuşak geçişlerle çalışılmıştır. Dingin, elegant ve huzuru yansıtan ürün gruplarını kapsar.HERITAGE KOLEKSİYONU''Ahşap mobilyalar, kuşaktan kuşağa geçebilen, hikayeleri ve anıları olan değerli miraslardır.'' anlayışı ile HERİTAGE koleksiyonunu çok eski, yıpranmış, yıllanmış görünümlü mobilyalar oluşturmaktadır.

Bu koleksiyondaki mobilyaların tamamı önce yenilenir, daha sonrada çeşitli teknikler kullanılarak eski hatta çok eski görünüme kavuşturulur.

Koleksiyonda ağırlıklı olarak chippy paint boyama , zımpara ve spatula ile kazıyarak eskitme, çatlatma teknikleri kullanılır.AMAZON KOLEKSİYONUAdından da anlaşılacağı gibi Amazon kadınlarından esinlenerek oluşturulan, vahşi ama bir o kadar da kadınsı bir koleksiyondur.

Leopar ve çiçek desenleri ile vahşi doğanın ve savaşçı kadın ruhunun tam bir yansımasıdır.

Doğal yıpranmışlıklar, desenler, cesur renkler içerir.STAGE ART KOLEKSİYONUKoleksiyonun çıkış hikayesi, 16. Yy başlarında sahne sanatlarında da Harlequin diamonds adı altında kullanılmaya başlayan Harlequin (Arleken) karakterinin kostüm desenidir. Bu deseni kullanarak yenilediğim bir vitrin koleksiyonun ilk parçasıdır.

Dama ve geometrik tekrarlayan desenler, MacKenzie Childs benzeri çalışmalar koleksiyonun içeriği oluşturmaktadır.BOHEMIAN KOLEKSİYONUSıcak renkleri, cesur desenleri ile bohem dekorasyonu tamamlayacak mobilyaların oluşturduğu bir koleksiyondur.

80 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page